חדרי קירור

ייצור חדרי קירור – משימה למקצוענים

חדרי קירור הם מסוג הדברים שמי שעובד איתם יודע בדיוק מה הם עושים, מי שלא עובד איתם מדמיין מקרר גדול. אם היינו צריכים להסביר לילד בגיל הגן מהו חדר קירור, כנראה שהיינו מסתפקים בכך שמדובר במקרר בגודל חדר, אליו ניתן להיכנס. האמת היא שחדרי קירור אולי נראים כמשהו פשוט, אך הם מורכבים ודורשים ידע מקצועי והרבה ניסיון – לא כל אחד יכול לתכנן, להקים ולתחזק חדרי קירור. רוצים ללמוד עוד על חדרי קירור? המשיכו לקרוא.

 

חדר קירור – מה זה?

הדרך הטובה ביותר לתאר חדרי קירור היא, למעשה, לחשוב עליהם כעל מקררים בגודל של חדר או אף יותר מכך. כאשר אנחנו אומרים חדר, אנחנו מדברים על חלל שהינו הרבה יותר גדול מחדר של דירת מגורים. תכנון חדרי קירור הינו תחום מורכב הדורש ידע נרחב והקפדה על פרטים רבים על מנת להוות מערכת יעילה שאינה מבזבזת אנרגיה. קיימת חשיבות רבה לביצוע הרכבה מדוייקת ומיומנת וגם חשוב ביותר לפעול נכון כאשר מתחזקים מערכות שכאלו. 

כמו כל מערכת המיועדת להוריד טמפרטורה בחלל מסויים, כך גם חדר קירור נחשב לסוג של מערכת קירור. 

קיים, כמובן, הבדל בין מערכות שמיועדות לספק קירור תעשייתי לבין מערכות בעלות אופי ביתי. 

 

מה ההבדל בין חדר קירור תעשייתי למקרר ביתי?

לאור ההבדל הבולט ביותר בין השניים – הגודל – קיים, קודם כל, הצורך בתפוקה שונה – מערכות לתעשייה נדרשות לספק תפוקות גדולות יותר משמעותית – לעומת מערכות ביתיות.

את המקרר הביתי שלכם מרכיבים על פס ייצור. את חדרי הקירור לתעשייה בונים במקום בו הם יעמדו. בניית חדרי קירור תעשייתיים הינה משימה מורכבת הכרוכה בהקמת פיזית של החלל, החומרים שונים מאלו המשמשים להרכבת מקרר ביתי ויש עוד הבדלים רבים. 

בכל מנגנון המיועד לקרר קיימת מערכת שנסמכת על מדחס הדוחס גז למצב של נוזל ובכך משיגים נוזל שהינו קר במיוחד. בסופו של דבר, ההבדל בין חלל קירור גדול למקרר ביתי הינו בעיקר במימדים של החלל המקורר, כאשר כפועל יוצא מזה, כל המערכת על רכיביה השונים הינה במימדים שונים המותאמים להשגת התפוקה הנדרשת. 

מעצם ההגדרה – מקרר ביתי יהיה בעל נתונים המותאמים לסדרי גודל פעולה של כמה מאות ליטרים בודדים. באופן דומה, מערכת תעשייתית תהיה מותאמת לפעולה בקנה מידה גדול יותר ולכן תהיה מורכבת מרכיבים בעלי יכולות שונות. 

מערכות קירור תעשייתיות מיועדות להורדת טמפרטורה קיצונית יותר, כל זאת עבור חלל בנפח גדול, כמו מחסן, בו נדרשת אפילו טמפרטורת הקפאה. הדבר הראשון שאתם כרגע מדמיינים הוא מפעל לייצור גלידות, שזו אכן דוגמא טובה, אך יש עוד הרבה יצרנים הדורשים חללי קירור גדולים בהם תישמר טמפרטורה קרה ויציבה. מעבר לתעשיית המזון, גם מפעלים לייצור תרופות – למשל – זקוקים לסביבה קרירה ומבוקרת, הן בשטחי הייצור והן באזורי האיחסון. גם חברות העוסקות בשיווק מוצרי מזון שאינו דורש הקפאה, זקוקות לשמירה על טמפרטורה יציבה במהלך האחסון וההובלה של מוצריהן. מערכות אלו דורשות הקמת מערכת הבנויה מרכיבים גדולי מימדים ובעלי הספקים עצומים. גם אמינותם קריטית – תארו לכם את גודל הנזק העלול להיגרם ליצרן גדול אם מחסן סחורות עצום לא מצליח להישמר בטמפרטורה הנמוכה הדרושה וכל הסחורה המאופסנת הופכת לבלתי ראויה לשימוש. זהו נזק כלכלי עצום וקנה המידה במקרה כזה גדול לאין ערוך לעומת מקרר ביתי ששובק.

 

לפעמים הגודל כן קובע

חדרי קירור והקפאה יכולים להיות במגוון גדלים וככל שהחלל גדול יותר והטמפרטורה הנדרשת בו נמוכה יותר, כך המערכת תהיה עוצמתית יותר ואמינותה מחוייבת להיות ללא פשרות. המקרר הביתי שלכם רק צריך שתנקו אותו מדי פעם ולא תעמיסו עליו פעולת קירור של כמויות מאכלים חמים – אולם בתעשייה מדובר בצורך בהספקי עבודה עצומים יחסית ולכן ישנה חשיבות גדולה מאד בבחירת הגורם שיתכנן, יבנה, יספק ויתחזק עבורכם את חדר הקירור הדרוש. גם התאמת החלל המקורר לדרישות שלכם בהווה, עם גמישות עתידית, הינה דבר שמומלץ לקחת בחשבון.

 

היכן תוכלו להשיג חדר קירור איכותי, תפור למידותיכם?

בניגוד למקרר ביתי, אין לוח בו מוצעים חדרי קירור למכירה. בתכנון חדרי קירור, כמו גם בביצוע תחזוקה שוטפת שלהם, דרושים ידע מקצועי נרחב ומיומנות פרטנית לגבי מגוון המרכיבים במערכת. בנית חדרי קירור לעסקים, כמו גם הקמת חדרי הקפאה לגורמים תעשייתיים, מצריכה טכנאים מיומנים עם ותק אשר יספקו שרות אמין ומקצועי – וכאלו לא תמיד קל למצוא. במציאות השוררת כיום בישראל, בה נדרשים אינספור אנשי מקצוע בתחום הקירור, לא חסרים כאלו אשר מתיימרים להיות אנשי מקצוע וזאת כאשר לעיתים הכשרתם לוקה בחסר – או אף גרוע מכך: כלל לא קיימת. 

איננו יכולים להדגיש מספיק את חשיבות נושא המקצוענות של מי שתפקידו בידיו את משימת התכנון או ההקמה והתחזוקה השוטפת של חדרי הקירור שלכם. אלו מערכות מורכבות המבוססות על טכנולוגיות שכל הזמן משתפרות ומשתכללות. אתם רוצים מישהו שיודע מה הוא עושה ויכול לתת לכם את התוצאה המתאימה והנכונה ביותר עבורכם.

 

אז איך מוצאים את הגורם המקצועי ביותר? אתם יכולים לחפש, לשאול, לבדוק – או להגיע ישירות אלינו.

 

מי אנחנו?

חברת א. נ. אחזקות מתמחה בתכנון ואחזקה של מערכות קירור והקפאה, בעלת ניסיון עשיר ומוניטין בתחום בעקבות ותק ארוך ורב של ביצוע עבודות מורכבות המחייבות מקצוענות גבוהה ומיומנות. החברה מספקת את שירותיה ללקוחות עסקיים ופרטיים וכל לקוח שלנו הוא לקוח חשוב עבורנו. כל לקוח שלנו נהנה משירות איכותי ואדיב הזמין עבורו 24 שעות ביממה. עוד מידע על בניית חדרי קירור והקפאה, על מה אנו מציעים בתחום וכיצד נוכל לשרת גם אתכם תוכלו למצוא בקישור הזה כאן.

 

דברו איתנו

צריכים מקצוענים שיתכננו, יתקינו או יתחזקו עבורכם מערכת קירור? אנחנו הכתובת. אם אתם מחפשים את הביצוע המקצועני ביותר בתחום מערכות הקירור בארץ, התקשרו אלינו לטלפון 054-2115540 ואנו נשמח לשמוע מה אתם צריכים, להציע לכם את הפתרון הטוב והיעיל ביותר עבורכם ולהוסיף אתכם לרשימת לקוחותינו המרוצים. 

logo בניית אתרים